«Քաղաքացիական պայմանագրի» պատգամավորները քննադատել են Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանին՝ խորհրդարանում լրագրողի հասցեին վիրավորանքի միջադեպից հետո, ինչի պատճառով նա «մեկուսացել է» գործընկերներից և ակտիվորեն չի մասնակցում նիստերին, գրում է «Ժողովուրդ» թերթը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Ըստ կայքի՝ վերջին նիստերին Քոչարյանը ներկա էր միայն քվեարկությանը և արագ հեռացել է։ Թերթը հավելել է, որ խմբակցության անդամներն «այլևս չեն հիանում» նրա՝ լրագրողներին արած հայտարարություններով, ինչի արդյունքում պատգամավորը որոշել է արհամարհել բոլորին և ցույց տալ, որ վիրավորված է իր ընկերների վերաբերմունքից։
Մարտի 20-ի ճեպազրույցի ժամանակ Քոչարյանը Ջեբեջյանից պահանջել էր հեռու կանգնել և «մաքրել շուրթերը»։ Մարտի 26-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին էին փոխանցել պատգամավորական էթիկայի հանձնաժողով ձևավորելու պահանջով նամակ, որն ստորագրել էր 161 լրագրող։ Մարտի 27-ին Հայաստանի ժուռնալիստների միությունը դատապարտել էր Ազգային ժողովում լրագրողների ակցիան բռնությամբ ընդհատելը։