ԿԸՀ-ն հայտնել է Գյումրի և Փարաքար համայնքներում արտահերթ ընտրությունների քվեարկության մասնակցության տվյալները: Երկու համայնքում միասին քվեարկությանը մասնակցել է 58 978 ընտրող կամ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների 44,61%-ը, նշել են ԿԸՀ-ից։
Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում մասնակցել է 11 526 ընտրական իրավունք ունեցող անձ կամ ընտրողների 54,97%-ը: ԿԸՀ-ից հիշեցրել են, որ Փարաքարում ընտրական իրավունք ունի 20 967 անձ։
Շիրակի մարզի Գյումրի համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է 47 452 ընտրող կամ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների 42,66%-ը: Գյումրի համայնքում ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը 111 236 է:
Գյումրիում և Փարաքար համայնքում մարտի 30-ին ավագանու արտահերթ ընտրություններ են։ Ավելի վաղ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել էր ավագանու թեկնածուի և այլ անձանց ձերբակալության մասին։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրել էր, որ ձերբակալվածների թվում է «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու անդամության թեկնածու Անահիտ Խալաթյանը։