Գյումրեցիների 21,8%-ն իր ձայնը պատրաստվում է տալ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը (թեկնածու՝ Սարիկ Մինասյան, 2024 թվականի դեկտեմբերի 13-ից ՝ քաղաքապետի պաշտոնակատար)։ Այս մասին են վկայում MPG/Gallup International Association-ի՝ մարտի 25-26-ը 612 գյումրեցու շրջանում իրականացված հարցման արդյունքները։
Երկրորդ տեղում Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունն է (թեկնածու՝ Վարդան Ղուկասյան) 18,3%-ով, իսկ երրորդը «Մեր քաղաքը» Կուսակցությունների դաշինքն է (թեկնածու՝ Մարտուն Գրիգորյան)՝ 8,9%-ով։
«Մայր Հայաստան» Կուսակցությունների Դաշինքի (թեկնածու՝ Կարեն Սիմոնյան) օգտին կքնեարկի հարցվածների 6,4%-ը, «Իմ հզոր համայնք» կուսակցություն՝ (թեկնածու՝ Ռուբեն Մխիթարյան) 5,8%-ը, «Եվրադաշինք» կուսակցությունների դաշինքի (թեկնածու՝ Լևոն Բարսեղյան) օգտին՝ 4,6%-ը, «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության (թեկնածու՝ Արտյոմ Ղարաղազարյան) օգտին՝ 2,3%-ը, «Ապրելու երկիր» կուսակցության (թեկնածու՝ Կարեն Մալխասյան) օտին՝ 2,1%, «Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական» կուսակցության (թեկնածու՝ Արտյոմ Թումանյան) օգտին՝ 0,8%-ը:
Հարցվածների 6,9%-ը պատասխանել է, որ չի քվերակի ոչ մեկի օգտին, 10,6%-ը դժավարացել է պատասխանել, իսկ 11,6%-ը հրաժարվել պատասխանել։