Գյումրիում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը մարտի 30-ին տեղի ունեցած ավագանու արտահերթ ընտրություններից հետո առաջին անգամ հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ միևնույն ժամանակ չհստակեցնելով, թե պատրա՞ստ է արդյոք իր դաշինքի ստացած ձայները տալ երկրորդ տեղն զբաղեցրած «Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության» թեկնածու, Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին։
«Վերահաստատում եմ ասածս՝ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու՝ դա հաստատ է»,- գրել է Գրիգորյանը։
«Իմ հզոր համայնք» կուսակցության և «Մայր Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները մարտի 31-ին հայտարարել էին իրենց ձայները Ղուկասյանին տալու որոշման մասին, ինչի արդյունքում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիրը» կզրկվի առաջատարի դիրքերից։ Մարտի 30-ին տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրությունների տվյալներով՝ թեպետ Գյումրիում ՔՊ-ն առաջատար է, սակայն 50+ ձայներ չի հավաքել։