ՆԳՆ ոստիկանության կողմից մարտի 30-ին՝ ժամը 20։00-ի դրությամբ, նախաքննական մարմին է ուղարկվել ենթադրյալ հանցագործության վերաբերյալ 6 հաղորդում, հայտնել են ՆԳՆ-ից։
Նախարարությունից նշել են, որ հաղորդումներից մեկը վերաբերել է քարոզչություն կատարելուն կամ կատարելուց հրաժարվելուն հարկադրելու, կամ քարոզչություն կատարելուն այլ կերպ խոչընդոտելուն, 2-ը՝ քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն, 1-ը՝ խուլիգանության ու ընտրական գործընթացի պատշաճ կազմակերպման համար անհրաժեշտ առարկաները հափշտակելուն, ևս երկուսը՝ ընտրական կամ հանրաքվեին մասնակցելու իրավունքի իրականացումը, ընտրական հանձնաժողովների աշխատանքներին կամ ընտրությանը կամ հանրաքվեին մասնակցող անձանց իրավունքների կամ պարտականությունների իրականացմանը խոչընդոտելուն։
«Որպես պատահար գրանցված և ստուգման փուլում գտնվող 14 հաղորդում գտնվում է ստուգման փուլում, որից 4 ահազանգ ստացվել է քաղաքացիներից, իսկ 6-ը՝ մամուլում և սոցիալական հարթակներում ընտրությունների վերաբերյալ հրապարակումներից»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ։