Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնել է, որ հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը որոշել է ստանձնել ձերբակալված 80-անց տարեց կանանց պաշտպանությունը, ովքեր 15:00-ի սահմաններում ձերբակալվել են՝ «հօգուտ ընդդիմադիր թեկնածուներից մեկի ընտրախախտում կատարելու» կասկածով։
Քիչ ուշ նա հայտնել է, որ Շիրակի մարզային ոստիկանությունում նրանց թույլ չեն տվել այցելել ձերբակալվածներին, և այժմ տարեց կանանց տեղափոխում են Երևան։
Այսօր ավելի վաղ «Մեր քաղաքը» դաշինքն ահազանգել էր դաշինքի ավագանու անդամության թեկնածու Անահիտ Խալաթյանին և մեկ կնոջ առևանգելու մասին։ Բաբայանն ավելի ուշ հայտնել էր, որ նրանց ձերբակալել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանն Armenia Today-ին հաստատել էր լուրը և նշել, որ նրանք ձերբակալվել են հանցանք կատարելու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով։